Blog o winylach, płytach CD

Jak wyczyścić płytę cd/jak naprawić płytę CD?

Choć większość młodszych melomanów słucha obecnie ulubionych wykonawców wykorzystując do tego platformy streamingowie, ciągle w wielu domach źródłem muzyki pozostają płyty CD. Albumy zapisane na tym nośniku wraz z czasem mogą ulegać zniszczeniu, co przekłada się na gorszą jakość dźwięku, przeskoki lub uniemożliwia odtworzenie piosenek. Czy można temu zaradzić i odnowić krążek, na którym pojawiły się rysy? W najnowszym wpisie podzielimy się z Wami sposobami na przedłużenie żywotności płyt kompaktowych.

czytaj całość »

Odtwarzacz płyt winylowych jaki wybrać?

W związku z rosnącym zainteresowaniem płytami winylowymi, coraz więcej osób rozgląda się za odtwarzaczem, który pozwoli im rozkoszować się głębią dźwięków płynących z czarnego krążka. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele gramofonów, co z jednej strony jest ułatwieniem, a z drugiej, może utrudniać wybór najlepszego modelu. Czym kierować się w trakcie zakupów i jak zainwestować w urządzenie, które będzie nam towarzyszyć w muzycznej przygodzie przez wiele lat? Poznajcie nasz krótki przewodnik, w którym zgromadziliśmy najistotniejsze informacje na temat gramofonów.

czytaj całość »

Ile są warte płyty winylowe?

Moda na słuchanie czarnych krążków nabiera rozpędu! Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ uważamy, że brzmienie winyla jest niepodrabialne i jedyne w swoim rodzaju. Jeśli interesujecie się muzyką puszczaną z gramofonu, jesteście kolekcjonerami lub chcecie rozpocząć swoją przygodę z muzyką w takim wydaniu, powinniście wiedzieć, ile może Was kosztować hobby. Czy płyty winylowe są drogie i od czego zależy ich cena?

czytaj całość »

Jak działa płyta winylowa?

Ich brzmienie jest niepodrabialne i jedyne w swoim rodzaju. Winyle, o których mowa, dzisiaj przeżywają swój renesans. Jest to zjawisko niezwykle ciekawe, zważywszy że obecnie dominują na rynku cyfrowe nośniki muzyczne oraz platformy streamingowe. Mimo to część melomanów z upodobaniem odkrywa na nowo głębię dźwięków dobywających się z gramofonu. Właśnie – skąd bierze się wspaniałe i charakterystyczne brzmienie płyt winylowych?

czytaj całość »

Jak czyścić winyle i jak dbać o płyty winylowe?

Jak dbać o płyty winylowe? Jeżeli pokrywa je gruba warstwa kurzu, nie należy wkładać ich do odtwarzacza - można bowiem w ten sposób przyczynić się do uszkodzenia delikatnej igły gramofonowej. Zasada ta odnosi się także do płyt zabrudzonych oraz odkształconych. Takich nie możemy odtwarzać!

czytaj całość »

Dlaczego płyty winylowe?

Odtwarzanie muzyki z płyty winylowej wymaga wykonania pewnych czynności, które możemy nazwać wręcz rytuałami: wyczyszczenia winyla, niekiedy manualnej obsługi gramofonu i wstawania co kilka piosenek w celu zmiany strony. Mimo charakterystycznego szumu i konieczności regularnego czyszczenia, spore grono osób ceni sobie ceremoniał towarzyszący słuchaniu płyt winylowych. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl